Biçikleta elektrike

Motoçikleta elektrike

Skutera elektrike

Motoçikleta e parë elektrike e PX-1, e fuqishme

Produkt i ri 2022-09-18

Në 1885 lindi motoçikleta e parë në botë.Në vitin 2022, motoçikletat janë zhvilluar për njëqind vjet, dhe motoçikletat e sotme janë më me imagjinatë.Nën depërtimin e teknologjisë së re të energjisë, disponohen edhe motoçikleta me zhurmën e motorëve.Një pikë përparimi është gjetur në revolucionin energjetik.Ashtu si shumica e automjeteve me energji të re, zëvendësimi i motorit me djegie të brendshme me një motor elektrik ka krijuar një trend të ri në fushën e motoçikletave.Disa njerëz thonë se motoçikleta e re me energji nuk ka më një tingull simpatik, por teknologjia e re i jep asaj një pamje fantastiko-shkencore, fuqi të fortë, energji dhe pasion.Megjithatë, evolucioni i motoçikletës nuk ndalet me kaq, dhe energjia e re Një tjetër nënndarje ka filluar të përshpejtojë paraqitjen e "oqeanit blu" të energjisë së re.Mund të thuhet se nuk është e papritur, vetëm e pamundur.

Me transformimin e kompanive globale të makinave në elektrifikim, shumë marka të motoçikletave kanë filluar të provojnë edhe në drejtimin e elektrifikimit.BMW gjithashtu lançoi një produkt me motoçikleta elektrike CE04 vitin e kaluar, i cili ka një dizajn formash shumë futuriste dhe mund të arrijë një shpejtësi prej 120 km/h.Përveç kësaj, në treg ka gjithnjë e më shumë motoçikleta të vogla elektrike dhe makina me bateri.Nën udhëheqjen e markave të tilla si Mavericks dhe Yadea, e gjithë industria po përshpejton përfundimin e transformimit të ri të energjisë.

Qysh në gushtin e kaluar, PXID nisi gjithashtu një projekt me motoçikleta elektrike, kushtuar krijimit të një motoçiklete të lehtë për t'u drejtuar.Pas disa rishikimeve, nga paraqitjet fillestare, pamja e përgjithshme e kësaj makine është e thjeshtë, shumë moderne dhe tregon një model të fortë me një vijë kockore të lëmuar.Korniza është pothuajse pa ndonjë tepricë ose fryrje.Në tërësi, pavarësisht nëse bëhet fjalë për lëmimin e linjave të trupit apo aplikimin e elementëve të ndryshëm, makina duket më e thjeshtë dhe më e re, gjë që përputhet më shumë me estetikën e të rinjve modernë.

Motoçikleta e parë elektrike e PXID është gati të godasë2
Motoçikleta e parë elektrike e PXID është gati të godasë3

Për sa i përket performancës, PX-1 është i pajisur me një motor 3500W me lëvizje direkte në rrota me fuqi të lartë.Përdorimi i motorëve me performancë të lartë mund të prodhojë vazhdimisht fuqi në rritje, me një shpejtësi maksimale prej 100 km/h dhe një jetëgjatësi gjithëpërfshirëse të baterisë prej 120 kilometrash.Fuqia e fuqishme dalëse dhe rregullimi i balancuar i automjetit e bëjnë performancën e stabilitetit të automjetit shumë të mirë.Modeli bazë i makinës është i pajisur me një seri baterish litiumi me platformë të tensionit të lartë 60V 50Ah si standard, i cili ka efikasitet më të lartë të energjisë dhe gjenerim më të ulët të nxehtësisë së baterisë, i cili jo vetëm që mund të mbështesë fuqinë më të fortë dhe shpejtësinë më të lartë, por edhe të zgjasë. jeta.Efekti.

Motoçikleta e parë elektrike e PXID është gati të godasë5

Për sa i përket komoditetit, dizajni strukturor i motoçikletave elektrike të PXID u sjell gjithashtu kalorësve një përvojë më të rehatshme dhe më të qëndrueshme të vozitjes.Dizajni i jastëkut të sediljes pak të shembur siguron shumë komoditetin e kalorësit dhe të kalorësit.Piruni i përparmë për thithjen e goditjeve hidraulike dhe amortizatori i përforcuar i importuar i pasmë mund të njomet më saktë, të hollojnë ndjesinë e goditjes dhe të ngasin rehat.Bateria e lëvizshme është e vendosur nën shalën e kyçur, e fshehur me zgjuarsi në shinat rrëshqitëse të dizajnuara bukur, dhe qendra e shkëlqyer e gravitetit lejon që e gjithë makina të ketë një qendër graviteti shumë të ulët për një udhëtim më të qetë, edhe në qoshe të ngushta, automjeti është gjithashtu shumë e lehtë për t'u kontrolluar.Makina miraton kornizë aliazh alumini të klasit të aviacionit, e cila ka një nivel më të lartë të forcës dhe stabilitetit.Pas testeve laboratorike, jetëgjatësia e lodhjes nga dridhjet e kornizës mund të arrijë më shumë se 200,000 herë, në mënyrë që të mund të hipni pa u shqetësuar.

Motoçikleta e parë elektrike e PXID është gati të godasë6

Motoçikleta elektrike PXID është e pajisur me një ekran LCD me shumë funksione, i cili shfaq qartë informacionin përkatës të mjetit, si: shpejtësinë, fuqinë, kilometrazhin, etj., të cilat mund të kalohen në mënyrë të sigurt dhe komode.Fenerët e përparmë të rrumbullakët LED me shkëlqim të lartë kanë shkëlqim të lartë dhe rreze të gjatë, duke e bërë më të sigurt udhëtimin gjatë natës.Sinjalet e kthesës majtas dhe djathtas janë gjithashtu të pajisura pranë fenerëve në pjesën e pasme të trupit të makinës, gjë që përmirëson shumë sigurinë pasive të automjetit gjatë udhëtimit gjatë natës.

Motoçikleta elektrike PXID përdor goma ultra të gjera 17 inç, rrota e përparme është 90/R17/rrota e pasme është 120/R17.Gomat e mëdha jo vetëm që mund të përmirësojnë stabilitetin e automjetit, por edhe të rrisin komoditetin e automjetit.Gomat e gjera kanë një efekt të fortë amortizues, dhe sa më të gjera të jenë gomat, aq më i mirë është amortizimi dhe aq më i mirë është jastëkëzimi.do të jetë më komode.

Motoçikleta e parë elektrike e PXID është gati të godasë8

Ngjyra dhe përfundimi i mbulesave anësore të aluminit mund të personalizohen për t'iu përshtatur shijes personale të pronarit.

Aktualisht, makina ka aplikuar me sukses për një patentë pamjeje dhe ka filluar testimin në rrugë të zgjedhura.Informacione më specifike rreth automjetit nuk janë bërë ende të ditura, duke pritur që njoftimi zyrtar të dalë më vonë. Ngjyra dhe përfundimi i mbulesave anësore të aluminit mund të personalizohen për t'iu përshtatur shijes personale të pronarit.

Me rastin e vitit të ri të inovacionit të markës në 2022, PXID ka ruajtur gjithmonë synimin e saj origjinal, duke iu përmbajtur gjithmonë parimit të klientit në radhë të parë, ka vazhduar të inovojë dhe të ecë përpara, dhe ka respektuar qëllimin e dizajnit për të "bërë dizajnin e sotëm nga perspektiva e së ardhmes", duke përdorur produkte me cilësi të lartë dhe dizajn me pamje nga e ardhmja, rrit vazhdimisht fuqinë e produktit dhe markës në epokën "Industria 4.0", duke krijuar më shumë vlerë për konsumatorët dhe industrinë.

Në të ardhmen, PXID do të vazhdojë të përmirësojë aftësitë e dizajnit të produktit, të vazhdojë të rrisë përpjekjet bazë të kërkimit dhe zhvillimit të teknologjisë, të promovojë integrimin e thellë të artit dhe teknologjisë, dhe të përmirësojë vazhdimisht dizajnin dhe prodhimin, të ndihmojë industrinë e mjeteve të lëvizshmërisë inteligjente të lulëzojë dhe të krijojë një mënyrë udhëtimi të gjelbër, të sigurt dhe teknologjik.

Nëse jeni të interesuar për këtë motoçikletë elektrike,kliko për të na kontaktuar!

Abonohu ​​PXiD

Merrni përditësimet tona dhe informacionin e shërbimit herën e parë

Na kontaktoni