Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

Првиот електричен мотоцикл на PX-1, моќен

Нов производ 2022-09-18

Во 1885 година е роден првиот мотоцикл во светот.Во 2022 година мотоциклите се развиваат сто години, а денешните мотоцикли се поимагинативни.Под навлегувањето на новата енергетска технологија, достапни се и мотоцикли со татнеж на мотори.Точка на пробив е пронајдена во енергетската револуција.Како и повеќето нови енергетски возила, заменувањето на моторот со внатрешно согорување со електричен мотор создаде нов тренд во областа на мотоциклите.Некои луѓе велат дека новиот енергетски мотоцикл повеќе нема шармантен звук, но новата технологија му дава научно-фантастичен изглед, силна моќ, енергија и страст.Сепак, еволуцијата на мотоциклот не застанува тука, а новата енергија Друга поделба почна да го забрзува распоредот на новиот енергетски „син океан“.Може да се каже дека не е неочекувано, само невозможно.

Со трансформацијата на глобалните автомобилски компании во електрификација, многу брендови на мотоцикли исто така почнаа да се обидуваат во насока на електрификација.БМВ лани лансираше и производ со електричен мотоцикл CE04, кој има многу футуристички облик на дизајн и може да достигне брзина од 120 км/ч.Покрај тоа, на пазарот има се повеќе мали електрични мотоцикли и автомобили со батерии.Под водство на брендови како Mavericks и Yadea, целата индустрија го забрзува завршувањето на новата енергетска трансформација.

Уште во август минатата година, PXID започна и проект за електричен мотоцикл, посветен на создавање на лесен за возење мопед.По неколку ревизии, од првичните рендери, целокупниот изглед на овој автомобил е едноставен, многу модерен и покажува цврст модел со мазна линија на коските.Рамката е речиси без вишок или надуеност.Во целина, без разлика дали се работи за мазност на линиите на каросеријата или примена на различни елементи, автомобилот изгледа поедноставно и помладо, што е повеќе во склад со естетиката на модерните млади луѓе.

Првиот електричен мотоцикл на PXID е на пат да удри2
Првиот електричен мотоцикл на PXID е на пат да удри3

Во однос на перформансите, PX-1 е опремен со 3500W мотор со директен погон на тркалата со висока моќност.Употребата на мотори со високи перформанси може континуирано да дава зголемена моќност, со максимална брзина од 100 km/h и сеопфатно траење на батеријата од 120 километри.Моќната излезна моќност и балансираното прилагодување на возилото ги прават перформансите за стабилност на возилото многу добри.Основниот модел на автомобилот е опремен со комплет од 60V 50Ah високонапонска платформа литиумска батерија како стандард, која има поголема енергетска ефикасност и пониско генерирање на топлина од батеријата, што не само што може да поддржи поголема излезна моќност и поголема брзина, туку и да го продолжи животот.Ефект.

Првиот електричен мотоцикл на PXID е на пат да удри5

Во однос на удобноста, структурниот дизајн на електричните мотоцикли на PXID, исто така, им носи на возачите поудобно и постабилно искуство во возењето.Малку срушениот дизајн на перничето на седиштето во голема мера обезбедува удобност на возачот и возачот.Предната вилушка за апсорпција на хидраулични удари и задниот увезен засилен амортизер можат попрецизно да пригушат, да го разредат чувството на удар и да возат удобно.Отстранливата батерија е сместена под седлото што може да се заклучува, вешто скриена во прекрасно дизајнираните лизгачки шини, а одличниот центар на гравитација му овозможува на целиот автомобил да има многу низок центар на гравитација за полесно возење, дури и во тесни свиоци. исто така многу лесно да се контролира.Автомобилот прифаќа рамка од алуминиумска легура од воздухопловна класа, која има повисоко ниво на сила и стабилност.По лабораториски тестови, векот на замор од вибрации на рамката може да достигне повеќе од 200.000 пати, за да можете да возите без грижа.

Првиот електричен мотоцикл на PXID е пред удар6

Електричниот мотоцикл PXID е опремен со повеќефункционален LCD екран, кој јасно ги прикажува релевантните информации за возилото, како што се: брзина, моќност, километража и слично, што може безбедно и удобно да се вози.Предните LED кружни предни светла со висока осветленост имаат висока осветленост и долг дострел, што го прави побезбедно патувањето ноќе.Левиот и десниот трепкач се опремени и покрај фаровите на задниот дел од каросеријата на автомобилот, што значително ја подобрува пасивната безбедност на возилото при ноќно патување.

Електричниот мотоцикл PXID користи 17-инчни ултра-широки гуми, предното тркало е 90/R17/задното тркало е 120/R17.Големите гуми не само што можат да ја подобрат стабилноста на возилото, туку и да ја подобрат удобноста на возилото.Широките гуми имаат силен ефект на тампонирање, а колку се пошироки гумите, толку подобро е амортизирањето и подобро амортизирање.ќе биде поудобно.

Првиот електричен мотоцикл на PXID е на пат8

Бојата и завршницата на страничните алуминиумски капаци може да се прилагодат за да одговараат на личниот вкус на сопственикот.

Во моментов, автомобилот успешно аплицираше за патент за изглед и започна со тестирање на одредени патишта.Поконкретни информации за возилото сè уште не се објавени, чекајќи подоцна да биде објавено официјалното соопштение. Бојата и финишот на алуминиумските странични капаци може да се прилагодат за да одговараат на личниот вкус на сопственикот.

По повод новата година на иновации на брендот во 2022 година, PXID отсекогаш ја задржал својата првобитна намера, секогаш се придржувал до принципот на прв клиент, продолжил да иновира и напредува и се придржувал до дизајнерската цел „да го направи денешниот дизајн од перспектива на иднината“, користејќи производи со висок квалитет и напреден дизајн континуирано ја зголемува моќта на производот и брендот во ерата „Индустрија 4.0“, создавајќи повеќе вредност за потрошувачите и индустријата.

Во иднина, PXID ќе продолжи да ги подобрува способностите за дизајнирање производи, да продолжи да ги зголемува напорите за истражување и развој на основните технологии, да промовира длабока интеграција на уметноста и технологијата и континуирано да го надградува дизајнот и производството, да и помага на индустријата за интелигентни алатки за мобилност да процвета и да создава зелен, безбеден и технолошки режим на патување.

Доколку сте заинтересирани за овој електричен мотоцикл,кликнете за да не контактирате!

Претплатете се на PXiD

Добијте ги нашите ажурирања и информации за услугите на прв пат

Контактирајте не