Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

МОТОР-08

ЕЛЕКТРИЧЕН МОТОЦИКЛ

Нов моден индустриски дизајн.

m8-1_06
60V2000WМотор без четкички со голема моќност

60V2000W
Мотор без четкички со голема моќност

Непречена силна моќ се шири
30° аголот на искачување.

Предна хидраулична сопирачка

Удобно возење со прецизна контрола.Подобрете ја отпорноста на удар на механичката структура на возилото и го продолжите животниот век на механичкиот систем.
Предна хидраулична сопирачка
Заден пружински амортизер

Заден пружински амортизер

Надворешниот двоен пружински амортизер под перницата на седиштето го прави возењето по нерамни патишта поудобно.

Возете безбедно ноќе

Возете безбедно ноќе

Групата led фарови вклучува светли фарови со ултра широк агол
и трепкачи на стример.

Возете безбедно ноќе

Возете безбедно ноќе

Групата за задни LED светла вклучува светли задни светла, вртење на стример
светла, светла за регистарски таблички и рефлектори на седиштата за максимизирање на ноќта
безбедност при возење.

Екран со висока дефиниција

Екран со висока дефиниција

LED дисплеј, мала потрошувачка на енергија,
Брзината и моќноста се јасни на прв поглед,
ќе ви помогне да ја знаете брзината и моќта во секој момент.

Купување додатоци

Богатство оригинални додатоци за избор, правење патувања
поудобно

Купување додатоци
7 (2) 8 (2)

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Модел МОТОР 08
Боја Црвено/Црно/ОЕМ
Материјал за рамка Бесшевни челични цевки
Мотор 60V 2000W
Капацитет на батеријата 60V 20Ah/30Ah
Опсег 80 км
Максимална брзина 60 км/ч
Суспензија Предна хидраулична суспензија, Заден амортизер
Кочница Предна и задна диск сопирачка
Максимално оптоварување 200 кг
Предно светло ЛЕД
Расклопена големина 2100mm*680mm*1105mm

 

• Моделот прикажан на оваа страница е Motor 08. Промотивните слики, моделите, перформансите и другите параметри се само за референца.Ве молиме погледнете ги вистинските информации за производот за конкретни информации за производот.

• За детални параметри, видете го прирачникот.

• Поради процесот на производство, бојата може да варира.

• Вредностите на опсегот на крстарење се резултати од внатрешни лабораториски тестови.Вистинскиот опсег на крстарење на возилото исто така ќе биде под влијание на различни фактори како што се брзината на ветерот, површината на патот и работните навики.Вредностите на опсегот на крстарење на оваа страница со параметри се само за референца.

• Додатоци за електрични мотоцикли да се купат посебно.

Дизајн и рамка:Ергономски дизајн-Висока положба на рачката со прикачени огромни седишта.Рамката е не-рѓа, висококвалитетна издржлива рамка од алуминиумска цевка (Можете да изберете и челична рамка).
Изгледа многу кул ако го возите на улица.Рамката е не-рѓа, висококвалитетна издржлива рамка од алуминиумска цевка (Можете да изберете и челична рамка).

Батерија и мотор:Отстранливата батерија од 60V20Ah/ 60V30Ah може лесно да се полни во вашиот дом.Моторот без четкички 60V2000W,60V1500W/60V3000W може да го поддржи вашето секојдневно возење или патување.

Гума и суспензија:Тркала од 12 инчи. Големина на предната гума 165 мм и големина на задната гума 215 мм.Предната двојна хидраулична суспензија и задната двојна пружинска суспензија + хидраулични сопирачки обезбедуваат одлична стабилност и прецизно управување при возење дури и на груб пат.

Аларм и заклучување:Покрај алармниот систем и алармот за кражба инсталирани во возилото, на предната страна на рачките има и заклучување на воланот што сигурно го штити електричниот мотоцикл од кражба.

Улично-правно:М8 Електричен скутер со EEC сертификат за да биде улично легален како возило со едно седиште низ цела Европа и затоа може легално да се движи по патишта со осигурителни таблички.Предните и задните LED светла обезбедуваат одлична видливост во текот на денот и ноќта, во согласност со сегашните стандарди.