Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

ГОЛФ ЕЛЕКТРИЧЕН ХАРЛИ

Запознајте го EEC сертификатот

Седиште што може да се прошири

Седиште што може да се прошири

Околу 625 мм продолжено перниче за седиште, доволно простор,
Велосипедизмот на долги растојанија не е уморен.

M6_03
2000 WМотор со висока моќност

2000 W
Мотор со висока моќност

Голем вртежен момент, голема моќност, мазен излез, флексибилен и лесен за
контрола, стабилно свиткување.
Максималната брзина од 60 km/h ви дава искуство со брзина што не можете да го одбиете.

Рамката е направена од
челична цевка без шевови

Одржување на интензитетот при брзо возење
Рамката е направена одчелична цевка без шевови
Макс батерија од 60v20Ah

Макс батерија од 60v20Ah

Висококвалитетна ќелија со високо напојување за да се обезбеди безбедно и
издржливост. Батеријата може да вози 60 км.

60Макс.Опсег (КМ)

18650 годинаПакет батерии од литиум

ЛЕД тркалезни фарови

ЛЕД тркалезни фарови

Светлината со висок интензитет овозможува континуирано патролирање дење или ноќе.

ЛЕД тркалезни фарови

ЛЕД тркалезни фарови

Светлината со висок интензитет овозможува континуирано патролирање дење или ноќе.

Инсталирајте задно светло

Инсталирајте задно светло

Левиот и десниот трепкач јасно укажуваат на
возило позади.

Инсталирајте задно светло

Инсталирајте задно светло

Левиот и десниот трепкач јасно укажуваат на
возило позади.

Гума со дебелина од 12 инчи
вози удобно

Што може ефикасно да ги олесни испакнатините на песок и чакал и други комплицирани
патишта, што носи поудобно искуство во возењето.

Гума со дебелина од 12 инчивози удобно
10.1 10.2 10.3

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Модел МОТОР 06
Боја Зелена/Сина/Портокалова/ОЕМ боја
Материјал за рамка Бесшевни челични цевки
Мотор 60V 1500W/2000W
Капацитет на батеријата 60V 12Ah/20Ah/25Ah
Опсег 60 км
Брзина 60 км/ч
Суспензија Предна и задна двојна суспензија
Кочница Предна и задна хидраулична диск сопирачка за масло
Максимално оптоварување 200 кг
Предно светло ЛЕД
Расклопена големина 1990мм*840мм*1080мм

• Моделот прикажан на оваа страница е Motor 06. Промотивните слики, моделите, перформансите и другите параметри се само за референца.Ве молиме погледнете ги вистинските информации за производот за конкретни информации за производот.

• За детални параметри, видете го прирачникот

• Поради процесот на производство, бојата може да варира.

Иновативен дизајн:Ергономскиот дизајн, елегантната рамка од челична цевка без шевови надвор од традиционалниот дизајн на моторот, обезбедуваат висок интензитет, а истовремено лесен, за да се обезбеди брзо и безбедно возење.

Капацитет на батеријата:Опремен со 60V20Ah/60V25Ah/60V30Ah отстранлива батерија со голем капацитет, поддржува долг дострел на различни потреби, лесен начин на полнење за уживање во возење.

Силен погон:Мотор со максимална моќност од 3000 W, способност за квалитет од 30% ве прави да се истакнувате во играта, дури и на стрмни места, овој мотор за голф исто така ќе победи без сомнение.

Гума и суспензија:Масната гума од 12 инчи, предната и задната, се прилагодуваат на сите терени, плус системот за целосно апсорпција на удари, обезбедувајќи возачот да има одлично искуство во возењето.

Улично-правно:Мотоциклот M6 Electric, исто така, може да се приспособи по ваши потреби, со улична правна лиценца на EEC за да ве однесе каде што сакате.