Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

Дизајнот на straddle ви дава уникатно искуство во возењето.

Мал е по раст, но моќен во „срцето“

Лесни и компактни.Можете да возите стоејќи или седејќи.

Седиште што се расклопува

Можете подобро да одржувате рамнотежа кога возите стоејќи.

брз електричен скутер

50Km/h

МАКСИМАЛНА БРЗИНА

27.8Kg

ТЕЖИНА

40Km

ОПЕГА

120Kg

Максимално оптоварување

информации за конфигурација

Повисока конфигурација, подобро искуство.

电机

Мотор без четкички од 500W/800W DC

Мотор со центар без четки, посилна моќност, помазно возење / гуми од 10 инчи

电池1
电池2

Макс 48v 13ah/17,5ah Поголем капацитет на батеријата за поддршка на подолг опсег на возење

Опремен е отстранлив со висококвалитетна LG/Samsung батерија и систем за управување со батерии.Обезбедува стабилни перформанси и подолг животен век, што го прави побезбеден за користење.Батеријата има ултра долг максимален домет од 50 километри.

刹车

Дискови со масло од висока класа Tektro

Дисковите се ковани со алуминиумска легура со висока јачина и стабилност.Сопирачката има прилагодливи потези и мазни рачки.Системот на цревото за масло е стабилен и отпорен на високи температури.

Брзо преклопете

Брзо преклопете

Мала големина и лесна за носење во багажникот

Предни и задни диск сопирачки

Предни и задни диск сопирачки

160/200мм голема големина, двојната безбедност драматично се намалува
растојание на сопирање, побезбедно.

Преден пружински двоен амортизер

Преден пружински двоен амортизер

Удобно возење, одлични перформанси за апсорпција на удари

Заден пружински двоен амортизер

Заден пружински двоен амортизер

Задна пружинска суспензија го прави вашето возење поудобно

Забавен микс од возење и играње

Уникатно искуство

1
2
3
4
5
Д1
Д1-2
електричен скутер со голема брзина електричен скутер целосно Териан е скутер возрасни електричен скутер со удар

PXID Factory Custom 500W 48V Мотор Off Road Електричен скутер со седиште

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Модел БЕСТРАЈД
Боја Зелена / црвена / црна / бела / OEM боја
Материјал за рамка Челик
Мотор Мотор без четкички од 500 W / 800 W DC
Капацитет на батеријата 48V 10Ah / 48V 13Ah
Отстранлива батерија Да
Време на полнење 6-8ч
Опсег Максимум 40км
Максимална брзина 50 км/ч
Суспензија Предна и задна пружинска суспензија
Кочница Предна и задна диск сопирачка
Максимално оптоварување 120 кг
Предно светло LED фар
Гума Предна и задна гума без цевки од 10 инчи
седло Да
Нето маса 27,8 кг
Расклопена големина 1160*630*1170мм
Преклопена големина 1160*630*580мм

• Моделот прикажан на оваа страница е BESTRIDE F1.Промотивните слики, модели, перформанси и други параметри се само за референца.Ве молиме погледнете ги вистинските информации за производот за конкретни информации за производот.

• За детални параметри, видете го прирачникот.

• Поради процесот на производство, бојата може да варира.

• Два режими на возење: удобно возење и моќно возење надвор од патот.

• Агол на качување од 15°.

Бестрајд дизајн:Два нови оригинални дизајни, ние го нарекуваме bestride. Овој начин на возење е полесен за контролирање на центарот на гравитација на телото за контрола на скутерот.Ние го поседуваме патентот и во Кина и во Европа.

Батерија и полнење:Имаме две опции за батерии за овој модел.48V10Ah, 48V13Ah.Батеријата од 48V10Ah може да поддржи досег од 30 км, а опсегот од 13 Ах е околу 40 км.
Батеријата се отстранува.Полнење директно или полнење на батеријата посебно.

Мотор:F1 е опремен со мотор без четкички од 500W и е моќен.Марката на моторот е Jinyuxing (Познатата марка на мотори).Дебелината на магнетниот челик достигнува 30 mm.

Брзина и приказ:Со 3 брзини со максимална брзина од 49 KMH, како и надграден LED дисплеј во боја од 4,7 инчи, ги прикажува вашата брзина, километражата, брзината, статусот на фаровите, нивото на батеријата, како и сите предупредувачки симболи.

Безбедно возење:Пневматиците без цевки од 10 инчи и двојната и задната двојна суспензија вградена предна хидраулична пружина ветуваат непречено возење.
Сирената + предните и задните светла + предните и задните диск сопирачки обезбедуваат безбедност на возачот дење или ноќе.

Поднеси барање

Нашиот тим за грижа за корисници е достапен од понеделник до петок од 8:00 до 17:00 часот PST за да одговори на сите прашања за е-пошта поднесени преку формуларот подолу.