Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

Првите 3 тркала силно удираат на патот.Ново искуство на возење со штрадл, различна забава за возење скутер. Неверојатен скок во технологијата за изведба ја отклучува брзината, прецизноста и контролата што ви се потребни за да го подигнете вашиот стил на возење на следното ниво.

Механизам за патент на задните тркала

Дизајнот на механизмот на задните две тркала е патентиран.Управувањето е поцврсто, а возењето е поудобно.повеќе може да се репродуцира

F2

53Km/h

МАКСИМАЛНА БРЗИНА

47Kg

ТЕЖИНА

90Km

ОПЕГА

150Kg

ТОВАРУВАЧКИ КАПАЦИТЕТ

Енергетски систем

Силната моќ ќе ве однесе низ сите патишта како што се рамна земја, чакал, џунгла итн.
и ќе ве одведат да доживеете непречено забрзување.

Двојни мотори без четкички

Двојни мотори без четкички

поголема моќност при качување по падините

Моќна литиумска батерија 1
Ослободувач

Моќна литиумска батерија

Батерија за брзо ослободување, долготрајна моќност

Два начини на полнење1
Два начини на полнење

Два начини на полнење

полнење на телото и полнење на батеријата

Нов начин да се вози скутер

Нов начин да се вози скутер

Ново искуство на straddle возење.Лесна алуминиумска рамка со висока јачина.

Безбедно сопирање

Безбедно сопирање

Предни и задни хидраулични диск сопирачки / механички диск сопирачки
(Факултативна галантерија)

Безбедно сопирање

Безбедно сопирање

Предни и задни хидраулични диск сопирачки / механички диск сопирачки
(Факултативна галантерија)

Хидрауличен преден шок

Хидрауличен преден шок

Удобно возење Силно придушување

Пролетниот заден шок

Пролетниот заден шок

Силна апсорпција на удари и отпорност на компресија

Крајниот баланс на големината и функционалноста

Добро исчистете го секој детал. Сè што ви треба за да останете под контрола.

пол_преклопување
пол_преклопување2
1
2
пол_преклопување3
пол_преклопување4
пол_преклопување5
црвено зелена жолта бело

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Модел BESTRIDE PRO
Боја Портокалова/Зелена/Црвена/Бела
Материјал за рамка Алуминиумска легура
Мотор 48V 1000W (500W *2)
Капацитет на батеријата 48V 22,5 Ах
Опсег 50-90 км
Максимална брзина 45-53 км/ч
Суспензија Предна и задна двојна суспензија
Кочница Предни и задни механички диск сопирачки
Максимално оптоварување 150 кг
Предно светло LED фар
Гума Предна 12 инчна, задна воздушна гума без цевки од 10 инчи
Комплет седишта (решетката и седлото) Да
Расклопена големина 1300мм*610мм*1270мм
Преклопена големина 1300мм*400мм*640мм

 

• Моделот прикажан на оваа страница е BESTRIDE PRO.Промотивните слики, модели, перформанси и други параметри се само за референца.Ве молиме погледнете ги вистинските информации за производот за конкретни информации за производот.

• За детални параметри, видете го прирачникот.

• Поради процесот на производство, бојата може да варира.

• BESTRIDE PRO е поделен на стандардна верзија и верзија EEC, различни верзии имаат различни додатоци.

• Два режими на возење: удобно возење и моќно возење надвор од патот.

• Контролата на патувањето е погодна само за прави патишта со добри услови.Од безбедносни причини, не користете ја оваа функција со сложени сообраќајни услови, густ сообраќај, кривини, очигледни промени на наклонот или лизгави услови на патот.

• Агол на качување 15°.

• Поддржување на стапалото за автоматско исклучување на индукција, за да се спречи опасноста од летање.

Кои се карактеристиките на овој електричен скутер со три тркала?
F2 создаде уникатен начин на возење на скутери надвор од патот -- bestride кој е позабавен за возење, полесен за контрола на центарот на гравитација и ви носи поинакво искуство во возењето.Со отстранливото седиште, можете да изберете да стоите или да седите за да го возите овој ескутер.PXID го поседува дизајнерскиот патент.

Што е со off road перформансите на моделот F2?
F2 има извонредни перформанси надвор од патот.Моќните двојни задни мотори без четкички од 500 W обезбедуваат силна моќност и степенот на оценка може да достигне 15°.Предната и двојната диск сопирачка го прават off road побезбеден.Предната и задната двојна суспензија ви овозможува да имате поудобно возење.

Колку е капацитетот на батеријата?
48V15Ah и 48V22,5Ah.Две опции за батерии.Лесно е да се извади батеријата и да се наполни поради отстранливиот дизајн.Големиот капацитет на батеријата поддржува 70-80km екстра долг дострел.

Која е максималната брзина на овој скутер?
F2 има 3 нивоа на брзина.Максимална брзина 53 km/h за обична верзија и 45 km/h за EEC верзија.Уште повеќе, можеме да ја измениме брзината според вашите барања.

Зошто овој скутер има предни и задни лавици?
Решетките се опциите.Можете да ги изберете или не.Освен за теренски, моделот F2 може да се користи и за испорака на храна.Ако е потребно, можеме да додадеме кутија за испорака за вас.