Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

ИНОВАТИВЕН ДИЗАЈН

Модерната форма се раскинува со традиционалниот дизајн,
Што ги исполнува барањата на голферите.

2

Мотор со висока моќност

Мотор со висока моќност

Мотор со висока моќност од 2000 W,
Максимален опсег од 40 километри,
30% оценка способност.

Отстранлива батерија со голем капацитет

Отстранлива батерија со голем капацитет

Отстранлива батерија со голем капацитет

Отстранлива батерија со голем капацитет

Предни и задни хидраулични
шокови за непречено,
контролирано возење.

Предни и задни хидрауличнишокови за непречено,контролирано возење.
7 (1) 8 (1)

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Модел МОТОР-06Г
Боја Зелена и OEM боја
Материјал за рамка Бесшевни челични цевки
Мотор 2000 W
Капацитет на батеријата 60V 20Ah
Опсег 60 км
Максимална брзина 40 км/ч
Суспензија Предна и задна двојна суспензија
Кочница Предна и задна кочница за масло
Максимално оптоварување 200 кг
Гума Предна гума од 20 инчи, задна гума од 12 инчи
Расклопена големина 1976*1090*932мм

 

• Моделот прикажан на оваа страница е Motor-06G Промотивните слики, модели, перформанси и други параметри се само за референца.Ве молиме погледнете ги вистинските информации за производот за конкретни информации за производот.

• За детални параметри, видете го прирачникот

• Поради процесот на производство, бојата може да варира.

Специјален дизајн на сценарио:Ергономски дизајн ексклузивен за терени за голф, традиционален дизајн на мотори, но со иновативни идеи, големо дебело седиште за удобно возење и раширен заден носач за функционална употреба во посебни сценарија. Премиум седиште, со дополнителна подлога за поудобно возење

Капацитет на батеријата:Опремен со 60V20Ah или 60V25Ah отстранлива батерија со голем капацитет, поддржува максимален домет од 50km при различни потреби. Предни и задни хидраулични амортизери за непречено, контролирано возење.

Силен погон:Мотор со висока моќност од 2000 W, способност за квалитет од 30% ве прави да се истакнувате во играта, дури и на стрмни места, овој мотор за голф исто така ќе победи без сомнение. Електричниот заден центар со голема моќност од 2000 W мотор нуди максимална брзина од 45 km/h.

Гума и суспензија:Предниот теренски пневматик од 22 инчи се прилагодува на сите терени, плус систем за целосно апсорпција на удари, обезбедувајќи возачот да има одлично искуство во возењето;Задната гума на моторот од 12 инчи не ѝ нанесува штета на тревата на вашиот терен за голф. Целосната суспензија и двојните хидраулични сопирачки обезбедуваат цврсто разбирање на условите за возење.

Улица-правна верзија:Електричниот мотоцикл M6G може да се приспособи и на уличната верзија, што значи дека можете да го возите велосипедот од дома до теренот и дома. Иновативен дизајн специјално за голф со држач за торби и кутија за складирање што го прави вашиот голф порелаксиран.