Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

МОТОР-02

ЕЛЕКТРИЧЕН МОТОЦИКЛ ПЕДАЛИ

Се напојува со литиумска батерија,
Мотоцикл со електрична педала PXID повторно ја предводи новата алатка за подвижност.

ЛИЧНОСТ

ЛИЧНОСТ

Иновативниот дизајн на односот човек-машина ги прави возачите поудобни и персонализирани.

3
дизајн на поделена рамка

дизајн на поделена рамка

Електричниот мотоцикл PXID го прифаќа дизајнот на поделена рамка, а главната рамка е заварена со алуминиумска легура со висока цврстина.При висока температура, алуминиумската рамка на каросеријата на автомобилот е цврста и сигурна.

дизајн на поделена рамка

дизајн на поделена рамка

Електричниот мотоцикл PXID го прифаќа дизајнот на поделена рамка, а главната рамка е заварена со алуминиумска легура со висока цврстина.При висока температура, алуминиумската рамка на каросеријата на автомобилот е цврста и сигурна.

Мотор без четкички со голема моќност

Непречената силна сила го проширува аголот на качување

  • 1500W/2000WМоќ
  • 45 км/чмаксимална брзина
  • 80 кмОпсег
Мотор без четкички со голема моќност
Отстранлива батерија

Отстранлива батерија

Супер големата батерија што може да се откачи го обезбедува траењето на батеријата и погодно е да се надополнува енергијата во секое време и каде било.

Супер светли фарови

Супер светли фарови

Блескавите тркалезни светла лесно го осветлуваат патот
напред, што го прави побезбедно возењето ноќе

Супер светли фарови

Супер светли фарови

Блескавите тркалезни светла лесно го осветлуваат патот
напред, што го прави побезбедно возењето ноќе

Инсталирајте задно светло

Инсталирајте задно светло

Инсталирајте задно светло за потсетување на задните возила ноќе Направете вашето возење да биде побезбедно

Инсталирајте задно светло

Инсталирајте задно светло

Инсталирајте задно светло за да ги потсетите возилата одзади ноќе, направете го вашето возење да биде побезбедно

Супер широка гума

поотворен изглед, постабилно и безбедно возење

Супер широка гума
црвено црна

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Модел МОТОР 02
Боја Црвено/Црно/ОЕМ
Материјал за рамка Бесшевни челични цевки
Мотор 60V 1500W/2000W
Капацитет на батеријата 60V 20Ah/30Ah/40Ah
Опсег 80 км
Максимална брзина 45 км/ч
Суспензија Предна и задна двојна суспензија
Кочница Предна и задна сопирачка за масло
Максимално оптоварување 200 кг
Предно светло LED фар
Расклопена големина 2100mm*680mm*1105mm

• Моделот прикажан на оваа страница е Motor 02. Промотивните слики, моделите, перформансите и другите параметри се само за референца.Ве молиме погледнете ги вистинските информации за производот за конкретни информации за производот.

• За детални параметри, видете го прирачникот.

• Поради процесот на производство, бојата може да варира.

1. Кој е материјалот на рамката на електричниот мотоцикл М2?
По ваш избор може да се обезбедат и челична рамка и рамка од алуминиумска легура.
Верзијата на челична рамка е основна за користење и цената на електричниот скутер отколку рамката од алуминиумска легура.Рамката од алуминиумска легура е нерѓосувачка, мала тежина, висок интензитет и долг работен век.Електричниот скутер за возрасни има сертифицирана максимална носивост од 136 кг.

2. Кои се предностите на батеријата?
Батеријата се отстранува и може лесно да се носи во куќата за полнење.По инсталацијата, батеријата е заклучена за да се спречи кражба.
Максималниот капацитет на батеријата од 60V40Ah може да издржи досег од 110 километри без полнење на електричен скутер.Можете исто така да изберете батерија од 60V20Ah (65km) и 60V30Ah (85km), можете да купите електричен скутер според вашите барања на пазарот и продажбата.

3. Која е разликата на различните мотори?
Постојат 3 опции за мотори што можете да ги изберете: 60V1500W/60V2000W/60V3000W.60V1500W и 60V2000W (изборот на повеќето клиенти) се урбаниот скутер за возење на градска улица.Моторот 60V3000W е off road скутер кој е помоќен од моторот 60V2000W, исто така одличен избор доколку сакате да го возите за патување надвор од патот.
Сите тие можат да се искачуваат под агол од 30%, поголем мотор со поголема стартна моќ кога одите на електричниот скутер.

4. Какво е чувството на возење за овој скутер со електричен мотоцикл?
Возењето со овој рекреативен скутер е супер удобно, што е обезбедено со предна двојна хидраулична суспензија и задна двојна пружинска суспензија.
Електричниот скутер со големи тркала е тркала од 12 инчи.Големината на предната гума од 165 мм и големината на задната гума од 215 мм обезбедуваат одлична стабилност и прецизно управување при возење дури и на груб пат.

5. Како можам да ветам безбедност кога ќе го ставам новиот електричен скутер на улица?
Големиот LED дисплеј се наоѓа на предната страна на рачката и ја покажува моменталната брзина на возење, нивото на брзина и левата батерија.
Хидрауличната сопирачка (целосна хидраулична сопирачка) е најдобрата од типот што може да се постави на овој скутер со електричен мотоцикл.
Покрај алармниот систем и алармниот уред поставени во внатрешноста на урбаниот скутер, на цевката на рачката има брава која сигурно го штити најдобриот електричен скутер М2 од кражба.