Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

CE 36V 10,4Ah Е-велосипед од 20 инчи за патување со преклопен електричен велосипед Истакната слика

револуција

СВЕТЛИНА-Р4
ЕЛЕКТРИЧЕН ВЕЛОСИПЕД НА СКЛУКУВАЊЕ

Поеколошки и поприлагодлив на ритамот на модерниот урбан живот Дизајнот е инспириран од хартиениот кран.Лесното и флексибилно држење на телото го прави целокупниот вид побогат и поперсонализиран, а исто така ја содржи импликацијата на безбедно патување

P4_02
P4-1_02
P4-2_02
P4-4_02
P4-5_02
нов урбанслободно возење велосипед

нов урбан
слободно возење велосипед

Долг дострел 65 км

Со едно полнење може да се вози подолго над очекувањата!

65KM
голем дострел
Рамка од материјал од легура на магнезиум

Рамка од материјал од легура на магнезиум

P4 користи легура на магнезиум како материјал на главната рамка.Тој е околу 30% полесен од алуминиумската рамка со ист волумен и има повеќе предности во носењето, цврстината и цврстината од алуминиумската рамка.Лесното и флексибилно држење на телото е поурбано.

Мотор без четкички 36V250W

Мотор без четкички 36V250W

Силната моќност носи одлични перформанси при искачувањето, надградениот мотор без четкички се прилагодува на повеќе нерамни патишта.

Предна и задна диск сопирачка

Предна и задна диск сопирачка

Двојната безбедност драматично го намалува растојанието на сопирање, што ви овозможува побезбедно возење.

Одлично искуство со преклопување

Одлично искуство со преклопување

Преклопувањето на телото може да го намали просторот за складирање за половина и може да се носи во багажникот или во јавниот превоз за да се задоволат повеќе потреби за патување.

Литиумска батерија со голем капацитет

Батеријата со супер голем капацитет има подолг работен век од традиционалниот акумулатор, а одличниот избор ви заштедува грижи и напор под услов на асистирано возење, може да донесе максимална километража на целото возило.Без разлика дали одите на работа или патувате, одете каде сакате да одите и уживајте во повеќе градски пејзажи.

  • Литиумска батерија
  • Екстракција на батерии
  • Безбедно заклучување

36V10,4Ah Голема густина на енергија, висок просечен излезен напон продолжен век на батеријата и подолга издржливост.

Литиумска батерија

Брзо отстранлива литиумска батерија, директно полнење и празнење, два начини на полнење може да се изберат по желба, што го прави животот поудобен.

Екстракција на батерии

IP67 доказ за батеријата, со безбедно заклучување.

Безбедно заклучување
Супер светли фарови

Супер светли фарови

Блескавите тркалезни светла лесно го осветлуваат патот напред, што го прави побезбедно возењето ноќе

Задни рефлекториПодобрете ја безбедноста на патиштата

Задни рефлектори
Подобрете ја безбедноста на патиштата

Задно светлоноси безбедно возење

Задно светло
носи безбедно возење

20 19

Спецификација

Модел СВЕТЛИНА-Р4
Боја Темно сива/ОЕМ боја
Материјал за рамка Интегрирано обликување од легура на магнезиум (без заварување)
Мотор Мотор без четкички 36V250W
Капацитет на батеријата Отстранлива батерија 36V 10,4Ah
Гума 20 * 1,95 инчи
Брзина опрема 7 брзини (SHIMANO)
Максимална брзина 25 км/ч
Кочница Предна и задна диск сопирачка (160мм диско плоча)
Време на полнење 3-5 ч
Максимално оптоварување 120 кг
Предно светло LED фар
Расклопена големина 1585*575*1135мм
Преклопена големина 830*500*680мм

● Моделот прикажан на оваа страница е Light-P4.Промотивните слики, модели, перформанси и други параметри се само за референца.Ве молиме погледнете ги вистинските информации за производот за конкретни информации за производот.

l За детални параметри, видете го упатството

● Поради процесот на производство, бојата може да варира.

Дизајн:Дизајнот P4 беше инспириран од хартиениот кран, целиот велосипед користи поедноставени прави линии со лесни материјали, многу пријателски за носење и за градско патување.Исто како и хартиениот кран, тој е симбол на љубовта, го носи вашиот живот со радост и хармонија.

Рамка:Рамката е изградена со леење на магнезиумска легура заедно со извонредни слики.
Опции за боја: сина, сива, бела, OEM боја.

Механички спецификации:Опремен со магнезиумско тркало од 20 инчи и гума со воздушна цевка, менувачот Shimano со 7 брзини носи поголемо задоволство при возењето.Предна и задна JAK диск сопирачка со одлични перформанси, вашата безбедност при возење ќе биде добро загарантирана.Со генијалниот дизајн на преклопување, велосипедот може да се преклопи за 3 секунди.
Има и отстранлив заден багажник, кој е многу практичен за секојдневниот живот.

Електрични спецификации:Мотор без четкички со долг век на траење од 250 W со максимална брзина од 25 km/h.Поддршка на батерија од 10,4 Ah за брзо ослободување до 65 км.Изборен костим за помош на педал/гас за различна регулација низ целиот свет.Електронската опрема со 4 брзини поддржува различни ограничувања на брзината.Предните и задните светла и рефлекторите со сертифицирана е-ознака ја растураат темнината ноќе.