Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

P3_02
Висока акумулација на енергијаЛитиумска батерија

Висока акумулација на енергија
Литиумска батерија

висока стапка и високо напојување, безбедни и издржливи перформанси, долги растојанија на возење

DC мотор без четки,
Брз почеток и силно качување

450 Wноминална моќност

20%способност за искачување

DC мотор без четки,Брз почеток и силно качување
Брзо преклопување од 3 секунди

Брзо преклопување од 3 секунди

Безбедно и стабилно, без нишање, брзо преклопување од 3 секунди за лесно движење

Задни предупредувачки стоп светла

Задни предупредувачки стоп светла

Потсетете ги задните возачи да држат безбедно растојание

Задни предупредувачки стоп светла

Задни предупредувачки стоп светла

Потсетете ги задните возачи да држат безбедно растојание

Предни светла со висок интензитет

Предни светла со висок интензитет

Заблескајте посветло и подалеку кога се возите ноќе
Повеќе пријателски на состанокот автомобил и пешак без блескави

Предни светла со висок интензитет

Предни светла со висок интензитет

Заблескајте посветло и подалеку кога се возите ноќе
Повеќе пријателски на состанокот автомобил и пешак без блескави

Предна барабанска сопирачка, задна диск сопирачка,
Кратко растојание на сопирање

Предна барабанска сопирачка, задна диск сопирачка,Кратко растојание на сопирање
3 2 1 4

Спецификација

Модел УРБАН-03
Боја Црна/Црвена/ОЕМ боја
Материјал Алуминиумски челик
Мотор Мотор без четкички 350/450W
Капацитет на батеријата 36V 10Ah/36V 20Ah/48V 15,6Ah
Опсег 33 км, 65 км, 70 км
Брзина 15 km/h, 25 km/h, 35 km/h
Суспензија Предна и задна двојна суспензија
Кочница Предна барабанска сопирачка + задна диск сопирачка
Максимално оптоварување 120 кг
Предно светло Да
Гума Гума без цевки од 10 инчи
Расклопена големина 1210*510*1235мм
Преклопена големина 1210*510*540мм

 

• Моделот прикажан на оваа страница е Urban-03 Промотивните слики, модели, перформанси и други параметри се само за референца.Ве молиме погледнете ги вистинските информации за производот за конкретни информации за производот.

• За детални параметри, видете го прирачникот.

• Поради процесот на производство, бојата може да варира.

Прекрасен дизајн:Челична цевка со дизајн на рамка, Назад кон класиката.Дизајн на шарени рамки, работи како Битлси на улици, трговски центар, паркови...

Крстарете непречено преку нерамнините со целосна суспензија:Задната суспензија интегрирана на палубата работи во тандем со двојните предни амортизери за да ги апсорбира сите вибрации при вашето возење.

Светла и светилки:LED предните и задните светла за да обезбедат целосна видливост пред и назад за вас и за сите други.Позициониран високо од подлогата, фарот го брише патот во бело светло, додека ве држи видливи за сообраќајот и пешаците.

Bluetooth поврзување преку апликацијата:Проверете го статусот на енергија, брзината и опсегот.Променете го режимот на брзина и контролирајте ги светлата со еден допир.Направете брза дијагноза на вашето возило со скенирање на дефекти

Голем капацитет на батеријата:Батеријата од 48v15ah, ќелиите NMC, ве носи до секој агол на урбаниот град.Во идеални услови, електричниот скутер може да помине 40 километри.Може да ги исполни вообичаените барања за возење.