Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

Популарна 24-инчна масна гума во САД 750W 48V Моќен електричен велосипед надвор од патот Избрана слика

револуција

РЕВОЛУЦИЈА ЗА ДЕСНИ ГУМИ

Дизајниран и приспособен од вас
Можеме да ги приспособиме материјалите и додатоците за рамки според вашите потреби и да го дизајнираме вашиот стил

1
2
3
4
5
ЛЕГУРА НА МАГНЕЗИУМДЕСНА ГУМА ОД ПАТ ЕЛОСИПЕД

ЛЕГУРА НА МАГНЕЗИУМ
ДЕСНА ГУМА ОД ПАТ ЕЛОСИПЕД

Долг дострел 55 км

Со едно полнење може да се вози подолго над очекувањата!

55KM
голем дострел
Прилагодена кожаРамка од легура на магнезиум

Прилагодена кожа
Рамка од легура на магнезиум

Теренски мопед P5 масни гуми се напојува со нова енергетска литиумска батерија, поддржана од средно монтиран мотор и усвојува напреден процес на леење со вградена легура на магнезиум, кој го пробива традиционалното моделирање на возила со тубуларна рамка и носи побогата и извонредна рамка и детали третман.Во дизајнот CMF, употребата на кожни делови за покривање, што ја прави текстурата на возилото подобра, за да ги задоволи потребите на повеќе врвни корисници.

Литиумска батерија со голем капацитет

Литиумска батерија со голем капацитет

Енергетската литиумска батерија од автомобилската класа 18650 го прави излезот помоќен и може да работи околу 60 километри.

Дизајн на гуми со маснотии од 24 инчи

Дизајн на гуми со маснотии од 24 инчи

Зголемете го растојанието меѓу забите, со силно држење.Брзиот свиок е постабилен, ефективната приспособливост на патот против лизгање е посилна, лесно се справува со различни услови на патот.

Чувствителен систем за пренос

Чувствителен систем за пренос

Режимот со 3 брзини може да се префрли слободно, а изведбата за безбедно менување на брзината е чувствителна.Режимот за напојување може да се усогласи според различни услови на патот, а синџирот за професионално позиционирање може да ја направи промената на брзината попрецизна и мазна.

Мотор со високи перформанси

Во однос на структурниот дизајн, fat-p5 умно споделува две различни конфигурации на моќност на централниот мотор и моторот на задниот центар на истата подрамка
Забелешка: само еден мотор може да се избере за едно возило

  • Централен мотор
  • Мотор на заден центар

Статус на возење со интелигентен сензор во реално време, точна излезна моќност, лесно возење

Централен мотор

Мотор со еднонасочна струја без четкички со висока ефикасност, обезбедува силна излезна моќност, носи ефикасно чувство на контрола

Мотор на заден центар
Задни рефлекториПодобрете ја безбедноста на патиштата

Задни рефлектори
Подобрете ја безбедноста на патиштата

Супер светли фарови

Супер светли фарови

Блескавите тркалезни светла лесно го осветлуваат патот напред, што го прави побезбедно возењето ноќе

Супер светли фарови

Супер светли фарови

Блескавите тркалезни светла лесно го осветлуваат патот напред, што го прави побезбедно возењето ноќе

Ченг хулан

Спецификација

Модел FAT-P5
Боја Темно сива/ОЕМ боја
Материјал за рамка Интегрирано обликување од легура на магнезиум (без заварување)
Брзина опрема 7 брзини (SHIMANO)
Мотор Мотор на заден центар од 48V 750W
Капацитет на батеријата 48V 16Ah
Опсег 55 км со помош на педалата
Максимална брзина 45 км/ч
Суспензија Предна воздушна суспензија и задна пружинска суспензија
Кочница Предна и задна диск сопирачка за масло
Максимално оптоварување 150 кг
Предно светло LED фар
Гума 24 * 14 инчи
Расклопена големина 1835*640*1110мм

l Моделот прикажан на оваа страница е Fat-P5.Промотивните слики, модели, перформанси и други параметри се само за референца.Ве молиме погледнете ги вистинските информации за производот за конкретни информации за производот.

l За детални параметри, видете го упатството.

● Поради процесот на производство, бојата може да варира.

Нов изглед:Рамка од магнезиум со магнезиум, рационализиран профил без традиционален процес на заварување, уникатна налепница со дизајн на е-велосипед со кожа што го прави велосипедот со електрична масна гума P5 извонреден во дизајнот, не само што е погоден за тестирање надвор од патот, исто така, ви дава забава во урбаното возење.

Контрола на квалитет:ИСО сертифицирана фабрика опремена со професионален тим за КК, кој ќе изврши 100% проверка на линија и пред испорака.

„Сертификации:Одобрен од најновата ЕУ сертификација за EN15194 nad UL сертификат, го прави P5 како најдобар електричен велосипед
да се продава низ целиот свет“.

48V 15,6AH:Неговата батерија и неверојатниот мотор се прекрасни во перформансите, покрај гумата со дебелина од 26 инчи, направена за сите терени, 4-6 часа време на полнење велосипед може да се вози до 60 km.

Режим на забрзувач:Електричен велосипед со педали P5 со режим за асистирање на педали, можете лесно да возите како електричен велосипед со помош на педали или како електричен мотоцикл и двата во исто време.

Централен мотор:Електричен теренски велосипед P5 опремен со верзија на централен мотор, статус на возење со интелигентен сензор во реално време, точна излезна моќност за фантастично искуство во возењето.