Biçikleta elektrike

Motoçikleta elektrike

Skutera elektrike

MOTORI-02

MOTORI ELEKTRIK PEDAL

Mundësuar nga bateri litium,
Motoçikleta elektrike me pedale PXID edhe një herë udhëheq energjinë e re të mjetit të lëvizshmërisë.

PERSONALITET

PERSONALITET

Dizajni inovativ i marrëdhënies njeri-makinë i bën kalorësit më të rehatshëm dhe më të personalizuar.

3
dizajni i kornizës së ndarë

dizajni i kornizës së ndarë

Motoçikleta elektrike PXID miraton modelin e kornizës së ndarë, dhe korniza kryesore është ngjitur me aliazh alumini me forcë të lartë.Në temperaturë të lartë, korniza alumini e trupit të makinës është e fortë dhe e besueshme.

dizajni i kornizës së ndarë

dizajni i kornizës së ndarë

Motoçikleta elektrike PXID miraton modelin e kornizës së ndarë, dhe korniza kryesore është ngjitur me aliazh alumini me forcë të lartë.Në temperaturë të lartë, korniza alumini e trupit të makinës është e fortë dhe e besueshme.

Motor pa furça me fuqi të lartë

Fuqia e fortë e papenguar zgjeron këndin e ngjitjes

  • 1500 W/2000 WFuqia
  • 45 km/hshpejtesi maksimale
  • 80 kmGama
Motor pa furça me fuqi të lartë
Bateri e heqshme

Bateri e heqshme

Bateria super e madhe e shkëputshme siguron jetëgjatësinë e baterisë dhe është e përshtatshme për të rimbushur energjinë në çdo kohë dhe kudo.

Fenerët super të ndritshëm

Fenerët super të ndritshëm

Dritat e rrumbullakëta verbuese ndriçojnë me lehtësi rrugën
përpara, duke e bërë më të sigurt udhëtimin gjatë natës

Fenerët super të ndritshëm

Fenerët super të ndritshëm

Dritat e rrumbullakëta verbuese ndriçojnë me lehtësi rrugën
përpara, duke e bërë më të sigurt udhëtimin gjatë natës

Instaloni dritën e pasme

Instaloni dritën e pasme

Instaloni dritën e pasme për të kujtuar automjetet e pasme gjatë natës. Bëjeni drejtimin tuaj më të sigurt

Instaloni dritën e pasme

Instaloni dritën e pasme

Instaloni dritën e pasme për t'i kujtuar automjeteve të pasme gjatë natës për ta bërë drejtimin tuaj më të sigurt

Gomë super e gjerë

pamje më e hapur, ngarje më e qëndrueshme dhe e sigurt

Gomë super e gjerë
e kuqe e zezë

SPECIFIKIM

Model MOTORI 02
Ngjyrë E kuqe / e zezë / OEM
Materiali i kornizës Tub çeliku pa tegel
Motorri 60V 1500W/2000W
Kapaciteti i baterisë 60V 20Ah/30Ah/40Ah
Gama 80 km
Shpejtesi maksimale 45 km/h
Pezullimi Pezullim i dyfishtë përpara dhe pas
Frena Frena vaji e përparme dhe e pasme
Ngarkesa maksimale 200 kg
Feneri Fener LED
Madhësia e shpalosur 2100mm*680mm*1105mm

• Modeli i shfaqur në këtë faqe është Motor 02. Fotografitë promocionale, modelet, performanca dhe parametrat e tjerë janë vetëm për referencë.Ju lutemi referojuni informacionit aktual të produktit për informacion specifik të produktit.

• Për parametrat e detajuar, shihni manualin.

• Për shkak të procesit të prodhimit, ngjyra mund të ndryshojë.

1. Cili është materiali i kornizës së motoçikletës elektrike M2?
Si korniza çeliku ashtu edhe korniza e aliazhit të aluminit mund të sigurohen sipas zgjedhjes suaj.
Versioni i kornizës së çelikut është bazë për përdorim dhe çmimi i skuterit elektrik sesa korniza e aliazhit të aluminit.Korniza e aliazhit të aluminit është e ndryshkur, me peshë të lehtë, me intensitet të lartë dhe jetë të gjatë shërbimi.Skuteri elektrik për të rritur ka një kapacitet ngarkese maksimale të certifikuar prej 136 kg.

2. Cilat janë avantazhet e baterisë?
Bateria është e lëvizshme dhe mund të bartet lehtësisht në shtëpi për t'u karikuar.Pas instalimit, bateria bllokohet për të parandaluar vjedhjen.
Kapaciteti maksimal i baterisë 60V40Ah mund të mbështesë rrezen e 110 km pa karikimin e skuterit elektrik.Ju gjithashtu mund të zgjidhni baterinë 60V20Ah (65km) dhe 60V30Ah (85km), mund të blini skuter elektrik sipas kërkesave të tregut dhe shitjes.

3. Cili është ndryshimi i motorëve të ndryshëm?
Ekzistojnë 3 opsione motorike që mund të zgjidhni: 60V1500W/60V2000W/60V3000W.60V1500W dhe 60V2000W (zgjedhja e shumicës së klientëve) janë skuteri urban për drejtimin e rrugëve të qytetit.Motori 60V3000W është skuteri jashtë rrugës i cili është më i fuqishëm se motori 60V2000W, është gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyer nëse dëshironi ta ngasni atë për udhëtime jashtë rrugës.
Të gjithë ata mund të ngjiten në ngjitje me kënd 30%, motor më i madh me fuqi më të shpejtë nisjeje kur hipni në skuterin elektrik.

4. Cila është ndjesia e vozitjes për këtë skuter me motor elektrik?
Ngasja e këtij skuteri rekreativ është super komod, gjë që sigurohet nga pezullimi i dyfishtë hidraulik i përparmë dhe pezullimi i dyfishtë i sustës së pasme.
Skuteri elektrik me rrota të mëdha është rrota 12 inç.Madhësia e gomave të përparme 165 mm dhe madhësia e gomave të pasme 215 mm sigurojnë qëndrueshmëri të shkëlqyeshme dhe manovrim të saktë edhe në rrugë të vështira.

5. Si mund të premtoj siguri kur vendos skuterin e ri elektrik në rrugë?
Ekrani i madh LED ndodhet në pjesën e përparme të timonit dhe tregon shpejtësinë aktuale të drejtimit, nivelin e shpejtësisë dhe baterinë e majtë.
Frena hidraulike (frena e plotë hidraulike) është lloji më i mirë që mund të vendoset në këtë skuter me motor elektrik.
Përveç sistemit të alarmit dhe pajisjes së alarmit të vendosur në brendësi të skuterit urban, ka një bllokues në tubin e timonit që mbron me siguri skuterin elektrik më të mirë M2 nga vjedhja.