Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

Интегрирана рамка за леење од магнезиумска легура

Интегрирана рамка за леење од магнезиумска легура

Користејќи легура на магнезиум како материјал за рамката, тој е 75% полесен од челик, 30% полесен од алуминиум и има поголема цврстина, подобра отпорност на удар и отпорност на корозија.
Рамката е интегрално изведена, а целото возило нема споеви за лемење.Во процесот на масовно производство, работните часови се значително намалени и трошоците за производство се намалени.

Производство со малку јаглерод, излез со висока енергија

Производство со малку јаглерод, излез со висока енергија

Материјалот од легура на магнезиум има ниска точка на топење, што носи помалку емисии на јаглерод во производството и производството на возила

Градско патување „последна милја“

Како што се зголемува личната мобилност за да се вклопи во нашиот урбан начин на живот,
сè уште остануваат нерешени проблеми со безбедноста и употребливоста.PXID
обезбедува нова форма на решение за електрични скутери и помага
корисниците уживаат во попаметно и побезбедно искуство во возењето.
Градско патување
Практично патување непречено

Практично патување непречено

Брзо се преклопува за 3 секунди.Може да се стави во јавност
транспортни објекти или деловни згради во секое време,
значително ја подобрува ефикасноста на секојдневното патување

360° Безбедносен систем за осветлување

LED предните светла, иновативните светла за атмосфера на каросеријата, автомобилските и тродимензионалните задни светла на површината за магла обезбедуваат безбедност при возењето и го задоволуваат индивидуалниот израз на младите луѓе.

360° Безбедносен систем за осветлување
7.1 7.2

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Модел УРБАН -10
Боја Сребрена/Црна
Материјал за рамка Легура на магнезиум
Мотор 300 W
Капацитет на батеријата 36V 7,5AH/36V 10Ah
Опсег 35 км
Брзина 25 км/ч
Суспензија Никој
Кочница Предна барабанска сопирачка, задна електронска сопирачка
Максимално оптоварување 120 кг
Предно светло Да
Гума Предна и задна воздушна гума од 9 инчи
Расклопена големина 1120мм*1075мм*505мм
Преклопена големина 1092mm*483mm*489mm

 

• Моделот прикажан на оваа страница е Urban 10. Промотивните слики, моделите, перформансите и другите параметри се само за референца.Ве молиме погледнете ги вистинските информации за производот за конкретни информации за производот.

• За детални параметри, видете го прирачникот.

• Поради процесот на производство, бојата може да варира.

• Вредностите на опсегот на крстарење се резултати од внатрешни лабораториски тестови.Вистинскиот опсег на крстарење на возилото исто така ќе биде под влијание на различни фактори како што се брзината на ветерот, површината на патот и работните навики.Вредностите на опсегот на крстарење на оваа страница со параметри се само за референца.

Ексклузивни карактеристики на електричниот скутер:Минималистички дизајн на електричен скутер, скриени кабли, едноставен и убав.Уникатниот дизајн на задниот браник прави да изгледа премиум.

Материјал за рамка од легура на магнезиум:Висока јачина и мала тежина, лесен за носење.Капацитетот за полнење од 150 кг го прави електричниот скутер погоден за луѓе со секаква тежина.Нето-тежината од 15 килограми носи супер лесно носење.

Рачка за електричен скутер што не се лизга:Рачката што не се лизга обезбедува одлична удобност.Материјалот го истакнува стисокот како чист и уреден, како и добар изглед.

Голема гума за скутер:Пневматик без цевки од 9 инчи - оптимална големина за урбано возење.Најмногу го апсорбира ударот со воздушен скок.

Растојанието е до 30 км: Во зависност од вашите потреби и навики за возење, ќе можете да извозите 25-30 km со едно полнење.Лесно возење, 3 нивоа на брзина од 15-20-25 km/h.