Електрични велосипеди

Електрични мотоцикли

Електрични скутери

PXID: MOTOR-02 освои уште две награди за дизајн

Награди на PXID 2021-08-24

Електричниот мотоцикл MOTOR-02 беше награден со наградата за дизајн Goldreed Industrail 2021 година.

Добри вести !MOTOR-02 electric Harley освои две награди: Награда за современ добар дизајн и награда за индустриски дизајн Goldreed.

Motor-02 освои уште две награди за дизајн2
Motor-02 освои уште две награди за дизајн1

Наградата за современ добар дизајн (CGD) е меѓународна награда за дизајн чиј домаќин е германската награда Red Dot, и е знак за квалитет за извонреден дизајн.Производите кои се истакнуваат ќе бидат наградени со Златна награда за современ добар дизајн и награда за современ добар дизајн за да им се оддаде признание на нивните извонредни дизајнерски достигнувања. MOTOR-02 овојпат ја освои „Наградата за современ добар дизајн 2021“, што не е само признание за индустријата за Интензивната работа на PXID на полето на патувањата, но и високото препознатливост на брендот PXID.Таа, исто така ја потврдува тврдокорната сила на брендот на PXID.

Наградата за индустриски дизајн Golden Reed се фокусира на целта за „соочување со иднината, создавање подобар живот за човештвото, придонесување за ориенталната мудрост и ширење на вредноста и духот на дизајнот“, реализацијата на целта „помагање за хармоничен развој на човекот и природата“ е почетната точка, а е воспоставен стандардниот систем за евалуација. MOTOR-02 ја освои наградата „Одличен дизајн на производи“ со својот врвен дизајн концепт и одлични перформанси на производот, што е и континуирана афирмација на технолошкиот бренд PXID сила и извонредни перформанси од Golden Reed Industrial Design.

Motor-02 освои уште две награди за дизајн3

Стилскиот и атрактивен изглед на MOTOR-02 е во согласност со барањата на велосипедистите да го погледнат изгледот прво кога купуваат автомобил.Едноставниот изглед и мазните линии се исто така совршено во согласност со ергономскиот дизајн, овозможувајќи им на корисниците да возат со најопуштено држење на телото.Затоа, таа доби широко признание од нејзиното објавување.Со континуираното подобрување на квалитетот на животот, потребите на купувачите на автомобили се сè поголеми и повисоки.Надворешниот изглед, внатрешната економија и слично, сами по себе нема да можат да стојат на долгорочна основа.Значи, во однос на конфигурацијата, MOTOR-02 е исто така полн со светли точки.Совршено може да ги задоволи вашите комерцијални или домашни потреби.

Под опкружувањето на нова енергија, електричниот Харли исто така постепено воведува нови промени.Електричната педала PXID Harley користи литиумска батерија како енергија, а неговиот сосема нов облик на дизајн ја задржува суштината на возењето Харли.Во исто време, тој исто така носи поудобно и еколошки патничко искуство.MOTOR-02 електричниот Харли го прифаќа дизајнот на поделена рамка, а главната рамка е заварена со алуминиумска легура со висока цврстина.При висока температура, алуминиумската рамка е цврста и сигурна.Во исто време, дизајнот на поделени седишта и употребата на висококвалитетни двојни амортизери го прават искуството на возење поудобно.

Motor-02 освои уште две награди за дизајн4

Што се однесува до моторот, MOTOR-02 е опремен со супермоќен мотор од 3000 W, кој има поистакнати моќни перформанси и силно чувство за туркање назад, притоа земајќи ја предвид малата потрошувачка на енергија и долгиот век на батеријата.Дополнително, со поддршката на овој мотор, максималната брзина на возилото може да достигне 75 км/ч, а брзината на возилото ќе биде поголема.Во однос на батеријата, MOTOR-02 е опремен со батерија со голем капацитет од 60V30Ah, која не само што обезбедува поголема моќност за возилото, туку и овозможува возилото да има максимален век на батеријата од околу 60 километри.Полн е со јавачка моќ и забава.Опремен со батерија што може да се замени, може да ја надополнува енергијата во секое време и каде било.

Во однос на удобноста, PXID се стреми да го направи MOTOR-02 удобен како столчето на софата во дневната соба дома.Малку срушениот дизајн на перницата обезбедува удобност на возачот и возачот во голема мера, а дебелиот амортизер може да ја подобри целокупната поддршка дури и при целосно оптоварување, секогаш кога ќе наиде на трнлив неасфалтиран пат, силна шасија и суспензија, најдиректните повратни информации што не ги тераат луѓето да се чувствуваат нервозни.Во однос на управувањето, MOTOR-02 не губи од ниту еден уличен велосипед, а рачките можат подобро да ги разберат намерите на возачот, без разлика на кој начин да удри.Свитувањето во свијоци е цврсто, слабото е ниско, а возењето е забавно.Сè на сè, искуството во возењето на MOTOR-02 не е просечно, има премногу забава во возењето и е подобро од безбедноста.

Motor-02 освои уште две награди за дизајн5

MOTOR-02 е опремен со повеќефункционален LCD екран, кој јасно ги прикажува релевантните информации за возилото, како што се: брзина, моќност, километража и сл., кои можат безбедно и удобно да се користат за возење.Предните LED кружни предни светла со висока осветленост имаат висока осветленост и долг дострел, што го прави побезбедно патувањето ноќе.Левиот и десниот трепкач се опремени и покрај фаровите на предната и задната страна на каросеријата на автомобилот, што значително ја подобрува пасивната безбедност на возилото при ноќно патување.

MOTOR-02 прифаќа 12-инчни ултра-широки гуми, бидејќи не само што може да ја подобри стабилноста на возилото, туку и да ја подобри удобноста на возилото.Широките гуми имаат силен ефект на амортизирање, а колку се пошироки, толку подобро е амортизирањето.Колку подобро, толку подобро амортизирање, толку поудобно ќе биде возилото за време на возењето.

Motor-02 освои уште две награди за дизајн6

Во минатото, PXID, исто така, има освоено многу награди како што се германската награда за дизајн Red Dot, наградата за IF Design Award Taiwan Golden Dot, Наградата за современ добар дизајн и наградата Црвена Ѕвезда. отсекогаш се придржувал до корпоративната мисија „да го направи идниот режим на патување позелен, поудобен и побезбеден“ и независно ги развивала основните технологии за да направи производи со одлични перформанси и стилски изглед.Технологијата, услугата и другите аспекти постојано се надградуваа.Со модерни облици, тренди бои, одличен квалитет и стандарди за услуга со пет ѕвезди, тој е едногласно препознаен од пазарот и корисниците.

По повод новата година на иновации на брендот во 2022 година, PXID отсекогаш ја задржал својата првобитна намера, секогаш се придржувал до принципот на прв клиент, продолжил да иновира и напредува и се придржувал до дизајнерската цел „да го направи денешниот дизајн од перспектива на иднината“, користејќи производи со висок квалитет и напреден дизајн континуирано ја зголемува моќта на производот и брендот во ерата „Индустрија 4.0“, создавајќи повеќе вредност за потрошувачите и индустријата.

Во иднина, PXID ќе продолжи да ги подобрува способностите за дизајнирање производи, да продолжи да ги зголемува напорите за истражување и развој на основните технологии, да промовира длабока интеграција на уметноста и технологијата и континуирано да го надградува дизајнот и производството, да и помага на индустријата за интелигентни алатки за мобилност да процвета и да создава зелен, безбеден и технолошки режим на патување.

Ако сте заинтересирани за овој скутер со три тркала, кликнете за да дознаете повеќе за него!Или добредојдовте да не контактирате преку е-пошта!

Претплатете се на PXiD

Добијте ги нашите ажурирања и информации за услугите на прв пат

Контактирајте не